نکات مهم در نظافت راه پله( نظافت سرویس پله )و نظافت مشاعات

1 – نظافتچی ساختمان :?

در صورتی که از یک شرکت خدماتی خاص ، نظافتچی ساختمان( نیروی خدماتی )می گیرید و تمایل دارید که نظافتچی راه پله ساختمان شما تغییر نکند در زمان اولین تماس تان این مسئله را به شرکت اعلام نمائید.تا نظافتچی ساختمان شما را کسی در نظر بگیرند که بطور دائم در آن شرکت خدماتی کار می کند و برای نظافت راه پله ساختمان تان بتوانند همیشه همان شخص را بفرستند.

2- وسایل نظافت سرویس پله و مشاعات ساختمان :
نظافتچی ساختمان مبایست وسایل نظافت مشاعات ساختمان را از مدیر ساختمان تحویل بگیرد
توضیح : حداقل وسایل نظافت سرویس پله ( نظافت راه پله ): سطل- جارو – دستمال – روزنامه و شیشه پاک کن
3- تمیز کردن راه پله

ترتیب آیتم های تمیز کردن راه پله توسط نظافتجی در شرکتهای خدماتی ممکن است کمی متفاوت باشد. توصیه شرکت خدماتی پیام رخشان کرج برای پرسنل نظافتجی های خود شروع کار نظافت راه پله با جارو زدن پله از بالا به پائین و بعد جارو زدن حیاط و پارکینگ ( در صورت داشتن حیاط و پارکینگ) و جمع کردن آشغالها در سطل زباله می باشد
4- نظافت پارکینگ و حیاط

طریقه نظافت پارکینگ و حیاط ( شستشوی پارکینگ و حیاط ) : اول مقداری آب می پاشید ( با سطل یا شلنگ ) بعد اگر مواد شوینده داده باشند روی لکه ها مواد شوینده (تاید یا وایتکس یا… ) بزنید با فرچه یا جارو بکشید تا لکه ها پاک شوند و بعد با آب به طور کامل می شوئید. ممکن است در هر سری نظافت راه پله نیاز نباشد که نظافت پارکینگ و حیاط هم انجام شود در این حالت بهتر است از شرکتهای خدمات بگیرید که هزینه نظالفت پارکینگ و حیاط را جداگانه اعلام می دارند بدین صورت در حالتی که حجم کارتان کم باشد کمتر هزین پرداخت می کنید.
◄ توجه : قبل از اقدام به شستن حیاط آبرو چک شود که باز است یا نه (روش تست به این صورت است که سطل پر آب داخل آبرو می ریزیم تا مطمئن شویم که باز است)
5- تمیز کردن درب پارکینگ و درب حیاط

برای تمیز کردن درب پارکینگ و درب حیاط داخل سطل مقداری مواد شوینده ریخته شود بوسیله یک جارو دسته بلند یا با دستمال و با استفاه از مواد شوینده داخل سطل هر دو طرف درب ها را می شویند .بعضا ممکن است برای مصرف کم آب و یا به دلایل دیگربرای تمییز کردن درب پارکینگ ودرب حیاط

فقط از دستمال نمدار بجای شتشو استفاده شود – در بعضی از شرکتهای خدماتی تمییز کردن درب پارکینگ و حیاط جزوه برنامه کاری و آیتم های نظافت راه پله محسوب نمی شود
◄ توجه : از فاصله دور آب روی درب ها گرفته نشود . چون ممکن آب روی لوازم برقی مانند آیفون و غیره در کنار درب ریخته و باعث خرابی آنها شود . لذا با احتیاط انجام شود.
6- نظافت محوطه ساختمان

منظور از نظافت محوطه ساختمان در اینجا محوطه جلوی درب کوچه و پارکینگ می باشد در شرکت خدماتی پیام رخشان ششتشوی حدود یک متر جلوی درب های حیاط و پارکینگ از بیرون جزو برنامه نظافت راه پله می باشد می باشد .
7- تمییز کردن آیفون ساختمان

آیفون ساختمان یک دستمال نم کشیده شود .
می توانید از مواد تمییز کننده مناسب که در بخش نظافت منزل توضیح داده شد استفاده نمائید
8- تمییز کردن شیشه های راه پله

شیشه های راه پله (سمت داخل و بیرون) تا آنجا که دسترسی دارند بطور کامل تمیز شود (تمیز کردن شیشه ها)
برای تمییز کردن شیبشه های راه پله ابتدا با یک پارچه نم روی شیشه بکشید و بعد بوسیله روزنامه هر دو سمت شیشه را بطور کامل تمیز می کنیم و لبه های پنجره ها را هم تمیز می کنیم ویا از مواد تمیز کننده مناسب که در بخش نظافت منزل اشاره شده استفاده نمائید.
توجه: درصورتی که شیشه ها رنگ یا چسب داشته باشد می بایست اول رنگ شیشه ها تراشیده شود بعد از آن اقدام به پاک کردن شیشه شود برای تمیز کردن رنگ شیشه ها (تراشیدن رنگ )می توانید از تیغ شیشه پاک کن استفاده نمائید
البته می توان برای پاک کردن اثر رنگ از روی شیشه، از استون هم استفاده کرد . (رنگ کهنه و یا خشک شده یا قلم مو ها با استون پاک می شوند.)
توجه : تمییز کردن شیشه های سکوریت راه پله اضافه بر برنامه نظافت راه پله بوده و می بایست مبلغ با توجه به تعداد شیشه به نرخ معمول اضافه گردد.